Vykupy nemovitosti

1. PRO KOHO JE URČEN?

Je určen pro klienty, kteří z vážného důvodu na prodej opravdu spěchají a nemají čas zprostředkovaně nemovitost prodávat. Jedním z mnoha častých důvodů je exekuční řízení, oddlužení nebo výhodná koupě jiné nemovitosti apod. Je také určen pro starší klienty, kteří chtějí prodat rodinný dům nebo byt a dále v něm bydlet. Tím získají peníze pro svoje aktivity, záliby, cestování, auto, léky, drahé operace a podobně. V takovýchto případech necháváme prodávající v klidu užívat svůj původní dům nebo byt v plném rozsahu.

2. JE VÝKUP VÝHODNÝ?

Z výše uvedených důvodů, ale i z mnoha dalších, může být výkup za hotové pro majitele výhodný. Naše realitní kancelář nejenom že uhradí dohodnutou částku rychle a operativně, ale také zařídí veškeré nutné formality spojené s prodejem nemovitosti a uhrazením případných dluhů. Je finančně rozumnější nemovitost nebo byt prodat sice se ztrátou oproti tržní hodnotě, avšak nepřijít tím o svůj nemovitý majetek kvůli nepoměrně menšímu dluhu než je tržní hodnota majetku. Na takové konkrétní případy narazíte při různých dražbách a exekucích opravdu často.

3. JAK SE URČUJE VÝKUPNÍ HODNOTA?

Vychází se z okamžité tržní hodnoty nemovitosti. Z této tržní hodnoty naše realitní kancelář vyplácí od 50% do 80% tržní hodnoty. Pokud se jedná o vzdálenější lokalitu, horší stav nebo nemovitost v rekonstrukci, jsou procenta nižší. Pokud se ovšem jedná o průměrný byt ve městech nad 7000 obyvatel, je běžných 80%. Přesná suma je určena až po fyzické prohlídce pracovníkem realitní kanceláře a zjištění právních závad. Naše realitní kancelář ve spolupráci s právníkem je schopna většinu právních vad rychle vyřešit.

4. V JAKÝCH PŘÍPADECH A JAKÉ NEMOVITOSTI MŮŽEME VYKOUPIT?

Vykupované nemovitosti musí být stále v majetku prodávajícího. Zástavy, břemena, popř. jiné právní vady nejsou překážkou výkupu. Výkup je možný jak u nemovitostí a bytů v osobním vlastnictví tak u bytů družstevních, pozemků stavebních i zemědělských a lesů.